kiermasz

Montaż słowno- muzyczny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wraz z kiermaszem w naszej szkole.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. H. GRABOWSKIEJ „ZETY” W CHLINIE

15 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. H. Grabowskiej „Zety” w Chlinie odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców i Nauczycieli. Gościem honorowym był Wójt Gminy Żarnowiec, Pan Eugeniusz Kapuśniak.

Kiermasz rozpoczął się o godzinie 16.00 występami artystycznymi uczniów. W przygotowanym specjalnie na tę okazję bożonarodzeniowym montażu słowno – muzycznym wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Świąteczne piosenki i refleksyjne teksty wprawiły obecnych w uroczysty nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Po występach przybyli goście mogli zakupić ręcznie wykonane ozdoby czy pierniczki, a także napić się herbaty i skosztować ciast wspomagając w ten sposób naszą szkołę.

Kiermasz był okazją do miłego spotkania na rzecz wspólnego dobra, jakim dla lokalnej społeczności jest tutejsza szkoła.

Mikołaj w szkole

Mikołaj w szkole!

Pomimo braku białego puchu pojawił się 6 grudnia w naszej szkole  ten długo oczekiwany gość. Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem, dzieci z oddziału zerowego oraz uczniowie z klas I-III bardzo ucieszyli się na widok Mikołaja. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami oraz  maskotką Pikachu. Nie zapomniał również o starszych uczniach naszej szkoły i odwiedził ich w klasach.

Andrzejki

W czwartek 30 listopada  zorganizowano święto św. Andrzeja 
dla całej społeczności uczniowskiej.

W tym dniu sala gimnastyczna została zamieniona w „salę wróżb”. To dziewczęta i chłopcy 
z klasy czwartej, piątej,  szóstej i siódmej zadbali o magiczny nastrój.
Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby lał wosk przez klucz oraz grał w magiczne kubki. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie.
Była też dobra muzyka. Po wróżbiarskim wieczorku był czas na taneczną zabawę z różnymi ciekawymi atrakcjami. Wszyscy bawili się wesoło. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły w klasie , która oferowała pyszną pizzę i soczek przygotowaną przez rodziców.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać

Wycieczka

Wycieczka do Miechowa

Uczniowie z klas I-IV byli na wycieczce w Miechowie. Celem wycieczki były: Fabryka bombek oraz Kino. W fabryce bombek uczniowie zwiedzali wszystkie stanowiska produkcji bombek a następnie sami wykonywali własnoręcznie robione bombki, które zabrali do domów. Film, który  oglądali był pouczający, bo uczył o przyjaźni i pokonywaniu zła ” My Little Pony”. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni.

konkurs

KONKURS BIBLIJNY DEKANALNY – do konkursu zakwalifikowały się dwie osoby: Julia Kastek i Patryk Wieczorek. Konkurs odbył się w Kąpielach Wielkich. Wszyscy uczestnicy posiadali dużą wiedzę. Naszym uczniom zabrakło trochę szczęścia. W przyszłym roku szkolnym na pewno będzie lepieij!

Akademia

13 Listopada uczniowie klasy VII przy akompaniamencie koleżanki z klasy V , która zagrała utwór z filmu” Polskie drogi”, przedstawili przedstawienie z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski pod tytułem „Pociąg do wolności”.

Spotkanie z podróżnikiem

16.11.2017r. odbyło się spotkanie z podróżnikiem panem Piotrem, który przyjechał ze Szczecina. Bardzo ciekawie opowiadał o Afryce śladami Stasia i Nel. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem a następnie zadawali ciekawe  pytania. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Gminna z Żarnowca.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo !

15.11.2017r pan od techniki zaprezentował dzieciom od 0-III klasy prezentację o bezpiecznym poruszaniu się po poboczach drogi w dzień i w nocy. Mówił o ubieraniu się w nocy, aby każdy człowiek posiadał przy sobie opaski odblaskowe, by był dobrze widoczny dla kierowcy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej lekcji o bezpieczeństwie na drogach czytając  fragmenty prezentacji.